پیش از هر چیزی باید بدانید که پارچه‌ای که با نام اس ام اس از آن یاد می‌کنیم، در واقع پارچه ssmms است که برای سادگی در بیان آن را کوتاه کرده و با نام پارچه sms معروف شده است.

این پارچه یک پارچه نبافته کامپوزیتی ترکیبی است. پارچه اس ام اس از ترکیب سه لایه پارچه اسپان و دو لایه پارچه ملت بلون تولید می‌شود.

مصارف پارچه SSMMS

از پارچه اس ام اس بیشتر برای تولید محصولات بهداشتی و پزشکی استفاده می‌شود. گان و شان جراحی و همچنین ماسک سه لایه پزشکی مواردی هستند که از این پارچه سود می‌برند.

مشخصات فنی پارچه اس ام اس

پارچه sms در سایزهای مختلف برای کاربردهای گوناگون تولید می‌شود. شما می‌توانید رول‌های این پارچه را با عرض‌های 5، 17، 18، 19، 21 و 160 در اختیار داشته باشید. اما یکی از نکات مهم در پارچه‌های مصرفی برای ماسک سه لایه جراحی، گرماژ یا وزن آن است. اعدادی که به عنوان گرماژ اعلام می‌شود، مقدار وزن پارچه را در یک متر مربع بیان می‌کند.

پارچه اس ام اس با گرماژ 25، 30، 40 و 45 در بازار موجود است. البته گرماژ 25 و 30 پارچه sms مصرف بسیار بیشتری در تولید ماسک سه لایه دارد.

ویژگی‌های پارچه sms

  • راحتی در تنفس
  • قابلیت فیلتر کردن مناسب ذرات ریز و میکروسکوپی و ویروس‌ها
  • انعطاف‌پذیری بالا

نقش پارچه اس ام اس در ماسک سه لایه

پارچه sms می‌تواند به عنوان لایه میانی و همچنین لایه داخلی برای ماسک استفاده شود. این پارچه در ماسک‌های مختلف می‌تواند از انواع پارچه‌های نبافته دیگر کاربرد داشته باشد.

عکس‌العمل این پارچه در برابر کشش و شعله بسیار شبیه به پارچه‌های اسپان و بایکو است. توجه ویژه داشته باشید که آب از پارچه اس ام اس هم مانند دیگر پارچه‌های نبافته ماسک عبور نمی‌کند. به همین دلیل از تست آب روی تمامی ماسک‌ها خودداری کنید. چون عبور نکردن آب دلیلی برای وجود پارچه ملت در ماسک نیست.